Парфумовані композиції можна використовувати у тому числі для створення комфортного мікроклімату у різних кімнатах будинку. Вони дозволяють ароматизувати приміщення, що викликає приємні асоціації і робить оселю більш затишною.
Більш того, правильно підібраний аромат підкреслює також інтер’єр і характер усіх мешканців будинку: їхні вподобання, стиль життя тощо. Як вибрати аромат для дому? Ми зібрали практичні рекомендації та корисні поради експертів.
Правила вибору парфумів для оселі
Оскільки парфуми для дому представлені сьогодні у широкому асортименті, стає дедалі складніше підібрати дійсно правильну та потрібну композицію. Виробники пропонують як максимально прості однокомпонентні варіанти (наприклад із запахом ванілі, лимону, жасмину, лаванди тощо), так і складніші аромати, де поєднуються кілька різних складових для створення гармонійної парфумованої композиції.
Підбирається той чи інший варіант перш за все, виходячи з того, в якій кімнаті буде встановлено та використано парфум для оселі:
- Спальня. Кімната, де ми проводимо насправді найбільшу кількість часу: 7-8 годин щодня. Однак саме в цій кімнаті ми відпочиваємо, спимо, розслабляємось після робочого дня. І парфуми для оселі сюди підбираються також такі, що спонукають краще спати і швидше розслабитись. Це можуть бути, наприклад лаванда, бергамот, сандал, троянда, жасмин, меліса.
- Вітальня. Це кімната, де ми збираємося всією родиною та приймаємо гостей. Аромат у ній буде демонструвати ваше відношення до життя. Найчастіше для вітальні підбирають яскраві цікаві композиції, що поєднують кілька різних ароматів. А також більш свіжі варіанти, наприклад лимон, апельсин, екзотичні фрукти тощо.
- Кухня. Якщо на кухні працює витяжка, аромати їжі в ній майже не відчуваються. А тому ви можете використовувати спеціальні парфуми, які покращать апетит та дозволять створити затишну домашню атмосферу. Найкраще для кухні підходять аромати цитрусових: бергамот, апельсин, мандарин, а також м’ята, яблуко тощо.
- Коридор. Кімната, в яку ми та наші гості входять в першу чергу. Тут важливо налаштувати людину на потрібну атмосферу. У коридорі часто можуть з’являтися суміжні запахи, особливо з під’їзду. Тож найбільш доречними є сильні насичені смаки: цитрусові, квіткові, фруктові тощо.
Як обрати парфуми для дому: рекомендації спеціалістів
Ми також зібрали кілька практичних порад експертів, які допоможуть уникнути помилок, обираючи парфуми для дому:
- Підбирайте аромат таким чином, аби він не викликав у вас неприємних відчуттів, головного болю, нудоти тощо. Навіть найприємніші запахи можуть викликати у вас індивідуальну непереносимість.
- Підбирайте аромат, аби він гармоніював з загальним інтер’єром, а не конфліктував з ним.
- Купляйте якісні парфумовані композиції для оселі з натуральним гіпоалергенним та безпечним складом.
І ще важливо: підбираючи парфуми для різних кімнат будинку, старайтеся також створити максимальну гармонію. Щоб при переході з одного приміщення в інше не було конфлікту запахів.