Парфумовані композиції сьогодні представлені як простішими, так і складними багатокомпонентними ароматами, які поетапно розкриваються на шкірі, демонструючи власну унікальність і гармонійне поєднання ароматичних компонентів. Важко втриматися від того, аби обмежити себе лише на одному парфумі. Зазвичай і чоловіки, і жінки складають для себе певні колекції ароматів, які використовують під настрій або під окремі події.
Давайте розглянемо, на що потрібно звернути увагу, щоб скласти ідеальну колекцію парфумів, яка пасуватиме саме вам, а також як вибрати стійкі парфуми з якісним складом?
Як скласти парфумовану колекцію
Парфуми, як і усі елементи одягу та аксесуарів, потрібно підбирати, відштовхуючись від ваших вподобань та смаків. Тим паче сьогодні, коли в асортименті представлені сотні різних ароматів: від солодкуватих до терпких, пряних, освіжаючих тощо.
Як зрозуміти, яка саме парфумована композиція гідна того, щоб з’явитися на вашій поличці? Якщо ви складаєте колекцію з нуля, краще дотримуватись таких порад:
- Сезонність. Як правило, влітку ми хочемо чути на собі більш свіжі так звані прохолодні аромати. А от взимку хочеться чогось зігріваючого – на допомогу приходять солодкі, пряні парфуми.
- Якщо шукаєте складних композицій, придивіться до перевіреної класики. Існують аромати, які відомі вже декілька десятків років. І це не робить їх масмаркетом. Навпаки, такі композиції засвідчують стиль та характер жінки.
- Якщо підбираєте для себе нішеві парфуми, краще протестувати їх, замовивши невеликі пробники. Оскільки такі композиції доволі складні і більш того – по-особливому розкриваються на шкірі окремої людини.
- Пора дня. Вдень краще використовувати більш легкі невагомі аромати. А для створення вечірнього образу можна пошукати важчі насиченіші парфуми.
Як обрати дійсно стійкі парфуми
Однією з найголовніших вимог до парфумів є їхня стійкість. Важливо, аби аромат тримався на тілі якомога довше, а не вивітрювався уже за 30-40 хвилин після того, як ви його нанесли. Звертайте увагу на:
- Концентрацію ароматизованих компонентів. Найбільш насиченими і, відповідно, стійкими є власне парфуми. Ароматичні речовини у них складають до 30%, що дозволяє триматися на тілі, волоссі та одязі від 5 годин і довше. Менш концентрованими і стійкими є парфумована та туалетна вода.
- Аромат. Деякі запахи відрізняються більшою яскравістю і відчуватимуться на тілі навіть протягом тривалого часу. Найбільш насиченими і дійсно стійкими вважають аромати мускусу, деревини, цитрусів (особливо бергамота), лаванди, троянди. Ягідні та фруктові аромати, як правило, вивітрюються швидше. Тому їх часто ставлять додатковими, а не основними компонентами.
Ретельно вивчаючи і дотримуючись перерахованих вище рекомендацій, ви зможете зібрати свою ідеальну колекцію парфумів, яка стане не лише доповненням, а й частиною вашого образу, дозволить підкреслити ваш настрій і характер.